PravoSud – новий аналітичний інструмент у сфері судової практики

Опис системи Pravosud, який було подано в Юридічній Газеті online – всеукраїнське щотижневе професійне юридичне видання.

Неможливо уявити українського правника, який би у cвоїй роботі не користувався жодним технологічним продуктом. Проте, у більшості випадків йдеться лише про текстовий редактор, базу нормативних документів, електронну пошту та пошуковик Гугл. Основну ж свою роботу – аналітичну – юрист змушений виконувати самотужки.  Як результат, тільки на опрацювання інформації часто витрачається левова частка робочого часу.

Наприклад, відомий “головний біль” усіх без винятку правників – пошук та аналіз судової практики. Без цього неможливо якісно підготувати правову позицію. Зазвичай, цей процес займає від декількох годин до кількох днів, оскільки доводиться переглядати та аналізувати безліч документів. На Заході вже певний час існують потужні інтелектуальні системи, які виконують цю роботу замість людини, але в Україні таких професійних інструментів досі не існувало.

Та вже наприкінці березня стартує закритий тест вітчизняної системи PravoSud – сервісу з пошуку й аналізу судової практики. За словами керівника проекту, Михайла Вертепи, йдеться не лише про пошук судових документів. Команда розробників працює над створенням комплексного рішення для юристів, спрямованого на швидку та якісну підготовку до судового процесу. Тому мета проекту – створити цілу платформу, на якій міститимуться різноманітні корисні сервіси.

Звісно, одним з ключових модулів є пошук документів. В PravoSud застосовуються сучасні алгоритми, які дозволяють отримати більш точні результати. При цьому розробники працюють над скороченням часу, який витрачається на формування пошукового запиту. Застосування машинного навчання дозволить системі миттєво зрозуміти напрямок пошуку користувача, та надати максимально релевантні результати.

Але робота правника вимагає не лише пошуку, а й аналізу інформації. Тому ще одним важливим елементом PravoSud є аналітичні інструменти. Стратегію у суді юрист звичайно будує, виходячи з власного досвіду та знань. А що, як замість припущень спеціаліст зможе сформувати правову позицію на підставі точних даних, отриманих за допомогою комп’ютерного аналізу? Цє суттєво покращує якість прийняття рішень та виключає можливість помилки. В реєстрі судових рішень вже понад 77 млн. документів, і жодній людині неможливо самотужки вивчити таку кількість даних. Але завдяки технологіям з цього величезного обсягу тепер можливо отримати важливі факти, які мають значення при підготовці до судового процесу.

Метою такого аналізу є можливість буквально побачити практику правозастосування того чи іншого судді, або узагальнити її за конкретним судом. Користувач зможе прогнозувати розвиток процесу та побудувати власну стратегію. Система також зможе проаналізувати попередні справи опонента та виявити тенденції у його процесуальній поведінці. Ще одним інструментом буде надана можливість оцінити ефективність адвоката у судових процесах, та знайти відповідного спеціаліста.

На кожному етапі розробки ми спілкуємося з великою кількістю майбутніх користувачів, щоб краще зрозуміти їх найактуальніші проблеми та запропонувати відповідні інструменти” – каже Михайло Вертепа. Тому велика увага приділяється додатковим сервісам: оцінка та моніторинг ризиків, індивідуальна та колективна робота з документами, можливість створення аналітичних звітів.

Запуск PravoSud буде здійснюватись поступово: на стадії закритого тесту будуть доступні базові сервіси пошуку, статистичного аналізу та декілька інших. З початком відкритого тесту будуть підключені всі інші сервіси. Запис на закритий тест триває до кінця лютого.

Застосування технологій надає беззаперечну конкурентну перевагу. Українська юриспруденція вже давно потребує не лише законодавчих новел, а й технологічних інновацій. Розробники PravoSud вірять, що система стане саме таким продуктом, який дозволить вітчизняним правникам ефективно працювати в умовах сучасного цифрового середовища.

Статтю розміщено на ресурсі “Юридична Газета online”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *